» » » برای رسیدن به رویاهایتان تابلو آرزوهای خود را بسازید

برای رسیدن به رویاهایتان تابلو آرزوهای خود را بسازید

تاریخ :
نویسنده : Admin
نظرات : 0
بازدیدها : 293
  • 2

تابلو آرزوها ـ vision board

1 ـ تابلو آرزوها چیست و چرا باید یکی داشته باشم؟

تابلو آرزوها یا vision board محلی برای جمع آوری و در معرض دید قرارگرفتن رویاها ، آرزوها ، اهداف و ایده‌های شماست؛ اینکار می‌تواند به روشهای مختلفی صورت گیرد ، بطور مثال تصویری از اتومبیل ایده آل خود را پرینت گرفته و آن را در محل مناسبی از دیوار اتاق خود نصب می‌کنید.

تابلو آرزوها از قانون معروف جذب استفاده می‌کند. همانگونه که ناپلئون هیل خالق کتاب مشهور بیاندیشید و ثروتمند شوید در کتاب خود آورده : "چیزی که ذهن قادر به تصور آن باشد ، می‌تواند دست یافتنی باشد".

در واقع تجسم یک تکنیک قدرتمند است که کارکرد آن توسط افراد مختلف در حوزه های متفاوت از ورزشکاران گرفته تا ستاره های سینما و حتی سیاستمداران اثبات شده است.

هنگامی که چیزی را تجسم می‌کنید ، حین تجسم در ذهن خود در آن زمان زندگی می‌کنید. مثلا هنگامی که یک ورزشکار پیروزی خود را در یک رقابت تجسم می‌کند ذهن و بدنش به آن چیزی که تجسم کرده واکنش نشان می‌دهد. البته ورزشکار تمرینات فیزیکی خود را هم انجام می‌دهد، و زمانی که موعد مسابقه فرا رسید او پیشاپیش در ذهن خودش برنده آن مسابقه است و چه بسا در واقعیت همینطور می‌شود.

ولی متاسفانه اغلب ما بلعکس عمل می‌کنیم و همواره در حال تجسم و تمرکز بر چیزهایی هستیم که دوست نداریم اتفاق بیافتد و به همین صورت همان چیزهای نامطلوب را هم بدست می‌آوریم.

این یک قانون جهانی است، شما به چیزی می رسید که بیشتر درباره آن فکر می کنید، صحبت می کنید و به طور قوی فکر می کنید. جک کنفیلد

2 ـ چطور یک تابلو آرزوها درست کنم؟

این کاملا به سلیقه خودتان بستگی دارد ، می‌توانید حتی از صفحه دسکتاپ رایانه خود هم استفاده کنید یا یک برگ کاغذ A4 را روی دیوار یا درب کمد یا یخچال نیز چسبانده و استفاده کنید ؛ ولی بیاد داشته باشید هر قدر این تابلو دارای خصوصیات مثبت تری باشد نتیجه بهتری خواهد داشت.

بطور مثال اگر بجای اینکه روی یک تکه کاغذ بنویسید من می‌خواهم یک اتومبیل فلان مدل داشته باشم، اگر یک پوستر با کیفیت و رنگی از همان نوع اتومبیل را در جایی که همواره در معرض دید شماست نصب کنید بسیار مناسب تر است. تصاویر هم صرفا نباید یک تصویر خوب باشند ، باید احساس خوب و قوی به شما القاء کنند.

اگر انگیزه قدرتمندی برای دستیابی به هدفی داشته باشید پس حتما آنقدر هم انرژی و انگیزه دارید که به خود زحمت یافتن یک تصویر با کیفیت آن را از جستجوی تصاویر گوگل داده و بر روی یک فلش مموری ریخته و برای چاپ به یکی از مراکز پرینت رنگی در شهر خود مراجعه و آن را چاپ کنید.

حتی می‌توانید چیزی از نوع تابلو اعلانات یا وایت برد استفاده کنید و چندین مورد از آرزوها و اهداف خود را تا جایی که شما را گیج نکند بر روی آن بچسبانید، نکته مهم این است که حتما باید در محل مناسبی که همواره به آسانی در رویت شما باشد نصب شود.

3 ـ چه چیزهایی را می‌توانم روی تابلوی آرزوهای خود قرار دهم؟

ابتدا باید روی اهداف خود کار کنید تا آنچه شوق و ذوق و هیجان رسیدنش را دارید بیابید. در این مورد استفاده از کلمه قدرتمند چرا؟ میتواند کمکتان کند ؛ بطور مثال : چرا یک اتومبیل فلان مدل می‌خواهید؟ اگر به آن دست بیابید چه حسی خواهید داشت؟

مجموعا تابلو آرزوهای شما می‌تواند شامل جوانب مختلف زندگیتان از جمله موارد ذیل باشد :

ـ روابط
ـ شغل
ـ مالی و اقتصادی
ـ مسافرت و تفریح
ـ رشد فردی
ـ تندرستی و سلامت

بیاد داشته باشید تابلو آرزوهای شما می‌تواند شامل موارد زیر نیز باشد :

ـ هر چیزی باشد که به شما انگیزه بدهد

ـ تصاویری باشد که موجب لبخند شما می‌شود

ـ نقل قول های انگیزشی و الهنم بخش

ـ جملات تاکیدی روزانه

4 ـ چگونه از تابلو آرزوهای خود استفاده کنم؟

ـ آن را در جای مناسبی قرار دهید که به آسانی دیده شود

ـ بطور مکرر به آن نگاه کنید ، اگر نقل قول یا عبارات تاکیدی استفاده کرده اید آنها را با صدای بلند بخوانید و اغلب تکرار کنید. به تصاویر نگاه و تجسم کنید که به آنها رسیده اید، چه احساسی پیدا می‌کنید؟ سرشار از رضایت و شوق و شادی می‌شوید؟ مطمئن شوید که ارتباط شما با حساساتتان برقرار می‌شود، بیاد داشته باشید ارتعاشات ناشی از این احساسات مثبت قانون جذب را به رویاهای شما مرتبط می‌کند نه خواسته های شما.

به پیشرفت های خود توجه کنید و موفقیت های هر چند کوچک خود را جشن بگیرید و شکرگذاری کنید. حتی اگر هنوز به اهداف خود نرسیده اید هم می‌توانید پیشاپیش شکرگذار باشید؛ هر آنچه همواره به آن فکر می‌‌کنید همان چیزی است که در زندگی تجربه خواهید کرد.

5 ـ آیا باید تابلو آرزوهای خود را بروز رسانی کنم؟

تابلو آرزوهای شما مانند مسیر یک سفر است نه مقصد ، یک محصول نیست بلکه یک فرآیند است. همانطور که بتدریج تکامل پیدا می‌کنید و زندگی شما دستخوش تغییراتی می‌شود، ممکن است هدفی که در ابتدای راه مهمترین هدف بوده ارزش و اهمیت خود را از دست بدهد.

اگر نقل قول ، عبارات تاکیدی یا تصویری دیگر برای شما موثر نیست می‌توانید آن را از تابلو خود حذف کنید. ایده ها ، آرزوها و اهداف می‌آیند و می‌روند ، بگذارید بیایند و بروند. هر زمان چیزی پیدا کردید که با شما صحبت می‌کند! حتی اگر زبانش را نمی‌فهمید آن را روی تابلو خود بگذارید.

امیدواریم شما هم اگر قبلا اینکار را نکرده اید هر چه زودتر تابلوی آرزوهای خود را بسازید و خیلی هم زود به تمام آن آرزوها برسید ، فقط بیاد داشته باشید قرار نیست بعد از ساختن و نصب تابلو آرزوهای خود بیکار و یکجا مقابل آن بنشینید و منتظر تحق آرزوهای خود باشید!

بلکه باید برای رسیدن به آنها در حد ممکن تلاش و کوشش کنید تا کائنات نیز به کمک شما بیایند و مسیر رسیدن به آنها هموار شود و به لطف خدای مهربان آرزوهایتان محقق شود. انشاءالله

به کانال رسمی کافه انگیزه در تلگرام بپیوندید.
کانال تلگرام کافه انگیزه

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید