» » » ارتباط شگفت انگیز هدف گذاری شخصی و سلامت

ارتباط شگفت انگیز هدف گذاری شخصی و سلامت

تاریخ :
نویسنده : Admin
نظرات : 0
بازدیدها : 170
  • 5

ارتباط شگفت انگیز هدف گذاری شخصی و سلامت

 

طی تحقیقی که در میان کارکنان یک شرکت بزرگ ژاپنی انجام شد نتیجه شگفت انگیزی بدست آمد: هر قدر اهداف زندگی شخصی پر رنگتر و روشن‌تر باشد خطر فشارخون بالا، سکته مغزی و آلزایمر کمتر و از طرف دیگر طول عمر هم بیشتر می‌شود!

توجه داشته باشید که این پژوهش در مورد اهداف شخصی بود، نه اهداف سازمانی. اهداف زندگی شخصی ممکن است مادی و غیر مادی باشد، ممکن است کوچک یا بزرگ باشد.

ممکن است خلق میزان خاصی از ثروت باشد یا حتی می‌تواند کسب یک مقام سیاسی یا خواندن تعداد مشخصی کتاب در طول زندگی باشد.

ممکن است رسیدن به وزن خاصی با ورزش‌ کردن باشد، ممکن است خوابیدن و بیدار‌شدن در ساعتی خاص باشد یا ممکن است انجام فعالیت داوطلبانه در یک موسسه نیکوکاری باشد.

ممکن است کسب درآمد به میزان مشخصی باشد، ممکن است خوشحال‌ کردن دیگران یا بسیاری اهداف دیگر باشد.

 

نکته مهم این است که داشتن هدف شخصی و فکر کردن به آن نقش بسزایی در لحظه لحظه زندگی‌مان دارد.

یکی از استادان مدیریت دانشگاه استنفورد آمریکا می‌گوید: اگر در لحظه لحظه زندگی و فعالیتهای خود بدانیم که آن کار را برای چه انجام می‌دهیم، اهدافمان پر رنگتر گردیده و میزان استرسمان هم به میزان زیادی کاهش می‌یابد.

 

از آنجا ‌که دانستن اینکه هر لحظه چه کاری را و برای چه انجام می‌دهیم ساده نیست، ممکن است توجه به این دو نکته برای بهترشدن در آن مفید باشد:

1) اقداماتی را که تأثیر بیشتری برای نزدیک‌ شدن به اهدافمان دارند را بشناسیم.

فرض کنیم بخش آگاهانه زندگی ما مثل پروژه‌ای ٤٠ تا ٥٠ ساله است که باید طی آن به نتایج مشخصی برسد، بنابراین باید سعی کنیم پروژه زندگی شخصی‌مان را بطور مداوم کنترل کنیم که چه چیزی اقدامی مناسب و چه چیزی نامناسب است.


2) چیزهایی را که موجب حواس‌ پرتی‌ ما می‌شوند بشناسیم و تا جای ممکن محدودشان کنیم.

برخی کارها هستند که پرداختن به آنها حس انجام کار یا دستاورد می‌دهند، اما برای اهداف ما سودی ندارند. مثلا صفرکردن تعداد پیامهای خوانده نشده کانالها و گروههای تلگرامی در اغلب مواقع کمکی به اهداف زندگی ما نمی‌کنند، اما صفرکردنشان ممکن است بعنوان دستاوردهای آرامش بخش کاذب، گونه‌ای از حس دستاورد برایمان ایجاد کند.

 

به کانال رسمی کافه انگیزه در تلگرام بپیوندید.
کانال تلگرام کافه انگیزه

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید